Симптоми психічних розладів у кожного можуть виглядати по-різному. Романтичні розриви, кар’єрні труднощі та проблеми з вихованням можуть здатися повсякденними стресовими факторами, але вони можуть призвести до нездорових механізмів подолання, які вимагають професійної уваги.
Онлайн-терапія пропонує зручний спосіб підключення до терапевта; багато провайдерів пропонують безкоштовні ознайомчі сесії. Важливо вивчити різні варіанти та вибрати терапевта, який допоможе вам відчути розуміння, підтримку та турботу.
Зміст
Ви відчуваєте, що вам байдуже до вашого життя
Якщо ви відчуваєте загальну байдужість до тих частин свого життя, які раніше приносили вам задоволення, або вам важко встати з ліжка вранці, це може бути ознакою депресії. Подібним чином працюйте в галузі охорони здоров’я чи освіти і відчуваєте, що більше не співпереживаєте студентам чи пацієнтам і не дбаєте про них так, як раніше. Це може означати глибшу проблему, якій може допомогти професійна допомога.
Ви також можете відчувати ознаки апатії, коли витрачаєте багато часу, уникаючи важливих речей, таких як спілкування або витрачання часу на хобі. Якщо ці відчуття тривають більше двох тижнів або спричиняють негативні наслідки у вашому житті, настав час звернутися до психіатричної допомоги.
Крім того, якщо ви помітили, що люди не цінують і не поважають ваші почуття, це ще одна ознака того, що вам потрібно звернутися за допомогою. Наприклад, вони можуть уникати розгляду ваших проблем або часто перебивати вас. Вони можуть навіть порівняти ваші страждання зі своїми, вважає терапевт Дженні Волтерс.
Так само, якщо ви виявили, що використовуєте нездорові механізми подолання, такі як наркотики чи алкоголь, настав час поговорити з таким консультантом, як PrivateTherapy.com. Консультування може допомогти вам зрозуміти, чому ви покладаєтеся на таку нездорову поведінку, і навчити вас здоровим навичкам справлятися.
Ви переживаєте травму
Травматичні ситуації можуть викликати стрес, який може негативно вплинути на ваше фізичне, психічне та емоційне благополуччя. Ви можете відчувати сильний страх, тривогу або смуток після травми, або ви можете відчувати себе відключеними та емоційно заціпенілими. Ці почуття є нормальним явищем після травматичної події, але вам слід звернутися до консультанта, якщо ви продовжуєте боротися з ними через деякий час.
Травматичні події можуть суттєво вплинути на ваші думки та почуття, включаючи переконання, що ви частково відповідальні за те, що сталося, або що несприятливі емоції, які ви переживаєте, є вашою провиною. Ви також можете виявити, що вам важко налагодити близькі стосунки або уникаєте діяльності, людей або місць, які нагадують вам про подію, що може призвести до ізоляції.
Симптоми травми також можуть включати кошмари, спогади або труднощі з роботою та вдома. Ви також можете мати проблеми зі сном або виявити, що звертаєтеся до нездорових способів подолання (таких як наркотики та алкоголь).
Якщо ви все ще боретеся з наслідками травматичної події через кілька місяців після того, як вона сталася, це ознака того, що вам потрібна допомога терапевта. Не очікуйте, що ви подолаєте травму лише за кілька сеансів терапії, але шукайте позитивні ознаки покращення (наприклад, краще спати, харчуватися здоровіше, відчувати більше енергії або мати надію). Хороший терапевт знатиме, як розпізнати та підтвердити ваші почуття.
Ви відчуваєте себе приголомшеним
Почуття перевтоми є нормальною частиною життя та ознакою того, що вам може бути корисна підтримка психічного здоров’я. Переповнені почуття можуть викликати стрес, тривогу або навіть панічні атаки. Вони можуть перешкоджати вашій здатності правильно мислити та приймати рішення. Вони також можуть призвести до прокрастинації, що є жахливим для вашого психічного та фізичного здоров’я.
Переповнені почуття часто спровоковані стресом, тривогою або травматичним досвідом. Вони можуть супроводжуватися різними симптомами, включаючи прискорене серцебиття, тиск у грудях, пітливість або утруднене дихання. Ці інтенсивні емоції можуть посилюватися певними психічними захворюваннями, такими як депресія, прикордонні розлади особистості та синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ).
Один із найкращих способів боротися з відчуттям пригніченості – це заземлити свої почуття. Зробивши глибокий вдих і порахувавши до десяти, а потім зосередившись на кожному зі своїх почуттів, ви можете заспокоїтися та сповільнити свої думки. Тим, хто відчуває себе приголомшеним, також може бути корисно практикувати уважність і медитацію.
Якщо ви почуваєтеся перевантаженими, це важливо шукати допомоги терапевта. Онлайн-терапевт може допомогти вам визначити, що викликає у вас відчуття пригніченості, і розробити стратегії їх подолання. Щоб допомогти вам контролювати свої емоції в майбутньому, вони також можуть навчити вас конструктивним методам подолання. Незалежно від того, чи відчуваєте ви себе перевантаженими роботою, навчанням чи соціальними зобов’язаннями, терапія може допомогти.
Ви відчуваєте депресію
Депресія – це складний і важкий психічний стан. Це може спричинити зміни у звичках сну та їжі, а також почуття депресії, втоми та меланхолії, які тривають щонайменше два тижні. Це також може спричинити втрату інтересу до речей, які їм зазвичай подобаються, і навіть думки про смерть чи самогубство. Іноді сумувати – це нормально, але депресія може ускладнити роботу та пережити день.
Якщо ви відчуваєте депресію, поговоріть з консультантом або лікарем. Вони можуть допомогти вам знайти план лікування, який вам підходить. Ви можете скористатися своїм страховим покриттям або обліковим записом FSA чи HSA для онлайн-консультацій.
Пам’ятайте, що ваш настрій може змінюватися щодня, тому не здавайтеся, якщо у вас поганий день. Зосередьтеся на тому, що у вашому житті йде добре, і перетворіть негативні думки на більш позитивні. Для цього може бути корисним ведення щоденника або щоденника настрою.
Фізичні вправи можуть бути чудовим способом підняти настрій. Пиття великої кількості води та дотримання добре збалансованої дієти, багатої поживними речовинами, також є важливими. Проводити час з друзями та родиною також добре, особливо особисто. Ви також можете приєднатися до групи підтримки для людей, які борються з депресією, і отримати відгуки від інших, хто пройшов через те саме.