Було досягнуто революційного досягнення, оскільки квантовий стан світла було успішно телепортовано на відстань понад 30 кілометрів, тобто приблизно 18 миль. Це було зроблено за допомогою волоконно-оптичних кабелів під час навігації в галасливому морі інтернет-трафіку, інженерного дива, яке колись вважалося недосяжним.
Це видатне досягнення дослідників із Сполучених Штатів може не дозволити користувачам телепортуватися на роботу та уникати ранкової суєти чи пришвидшити завантаження різних відео.
Тим не менш, можливість квантового телепорту говорить про те, що використання валютної інфраструктури є великим кроком до реалізації квантово пов’язаної обчислювальної мережі, посиленого шифрування та інноваційних методів зондування.
Прем Кумар, який очолював дослідження, є комп’ютерним інженером із Північно-західного університету, стверджує: «Це неймовірно захоплююче, тому що вважалося неможливим. Наші висновки висвітлюють шлях до квантових і класичних мереж наступного покоління, що використовують спільну волоконно-оптичну структуру. По суті, це прокладає шлях для просування квантових комунікацій до безпрецедентних висот».
Star Trek має химерну транспортну систему, яка миттєво переносить користувачів між вимірами. Подібно до цього, телепортація передбачає взяття квантового потенціалу об’єкта в одному місці та обережне його знищення, щоб перенести його на подібний об’єкт в іншому місці.
Акт вимірювання обох об’єктів одночасно визначає їх долю. Сплутаність їхніх квантових ідентичностей все ще вимагає передачі однієї хвилі інформації через простір.
Подібно до солодкої вати, яку захоплює весняний дощ, квантовий стан будь-якого об’єкта існує як туманна суміш можливостей. Він вразливий до колапсу в реальність майже відразу після свого створення.
Без певної форми захисту електромагнітне випромінювання та хаотичний рух частинок можуть легко зменшити квантову значущість, що може призвести до декогеренції. Дослідницька група використовувала різні методи, щоб утримати свій цінний самотній фотон від швидкого потоку інтернет-трафіку зі швидкістю 440 гігабіт на секунду.