Неефективне встановлення вікон може призвести до значного споживання енергії, що означає збільшення рахунків за електроенергію. З іншого боку, енергоефективні вікна ізолюють будівлю від тепла та холоду, зменшуючи загальні витрати на опалення та охолодження. Енергоефективні вікна, як правило, є одним із найбільш рентабельних способів заощадити енергію та гроші в домогосподарствах і комерційних установах. Давайте дізнаємося як!
Що таке енергоефективні вікна?
Енергоефективні вікна ідеально підходять для мінімізації використання штучного опалення та охолодження. Завдяки технологічному прогресу за останні 25 років енергоефективні вікна здатні захищати від холоду та тепла в чотири рази краще, ніж звичайні або звичайні вікна.
Подвійні або потрійні склопакети призначені для запобігання виходу тепла через вікна на холод на вулицю і навпаки. Компоненти, які роблять вікна енергоефективними, це скло з низьким рівнем випромінювання, подвійні/потрійні склопакети, віконні рами з коефіціентом U, гарні погодні ущільнювачі та хороші енергетичні показники вікон.

Переваги енергоефективних вікон
Переваги встановлення енергоефективних вікон:
1) Краща ізоляція: Ефективні енергоефективні вікна добре захищають зовнішні елементи, усуваючи «гарячі» або «холодні» точки в кімнатах. Вони створюють хороший бар’єр проти холодної погоди на вулиці та зберігають тепло всередині взимку. Крім того, вони допомагають захистити інтер’єр будинку від палючої спеки влітку та зберігають прохолоду в домі з невеликим чи без кондиціонера.
2) Екологічно чистий: Як випливає з назви, енергоефективні вікна підтримують комфортну температуру в приміщенні без необхідності зовнішніх систем опалення чи охолодження. Це призводить до меншого споживання енергії. Таким чином вони роблять ваш будинок набагато екологічнішим.
3) Зниження витрат на енергію: Потреба в меншій кількості енергії для опалення або охолодження вашого будинку означає зниження витрат на енергію. Деякі муніципалітети також пропонують значну податкову пільгу для встановлення енергоефективних вікон у вашому будинку. Оновлення може коштувати вам невеликих витрат на початку, але інвестиції окупляться в довгостроковій перспективі за рахунок зменшення рахунків за електроенергію.
4) Захистіть внутрішні предмети: Енергоефективні вікна мають спеціальне захисне покриття, яке захищає інтер’єр вашого будинку від ультрафіолетових променів сонця. Яскраві сонячні промені можуть пошкодити деревину, килими, килими, тканини та меблі, проникаючи через вікна. Енергоефективні вікна блокують до 98% ультрафіолетових променів від проникнення у ваш будинок, запобігаючи вицвітанню та пошкодженню домашніх меблів, аксесуарів і підлоги.


5) Зменшити шумове забруднення: Ізоляційні, енергоефективні вікна можуть значною мірою звукоізолювати ваш будинок. Вони можуть ізолювати зовнішні умови та навколишній шум від залізничних колій, сирен і дорожнього руху. Тому вони дуже бажані в сучасних громадах, де будівлі побудовані близько одна до одної.
6) Низька вартість обслуговування або її відсутність: Енергоефективні вікна зменшують передачу енергії, зводячи до мінімуму утворення конденсату. Крім того, це знижує ризик утворення пилу, сміття та цвілі. Стійке до ультрафіолету покриття допомагає усунути плями від води. Тож вам не доведеться витрачати багато часу та грошей на чищення чи обслуговування вікон.
Читайте також: Різні дизайни, стилі та типи вікон
Як зробити старі вікна енергоефективними
Зробити старі вікна енергозберігаючими можна за п’ять простих кроків:
1) Закрийте щілини: У старих вікнах незабиті щілини. Ці розриви призводять до втрати енергії. Потрібно знайти ці щілини і закрити їх, щоб зробити вікна герметичними. Хоча знайти ці щілини чи витоки непросто, оскільки вони невидимі неозброєним оком, але достатньо великі, щоб повітря виходило.
Ви можете звернутися до професіоналів для огляду старих віконних рам на предмет протікання. Ви також можете використовувати ароматичну паличку, щоб визначити прогалини, стежачи за тим, куди тече дим. Після виявлення витоків використовуйте антиповітряні засоби для їх ущільнення.
2) Встановити склопакет: Склопакет складається з двох шарів скла, розділених додатковим шаром повітря. Це допомагає зберігати тепле повітря всередині будинку та холодне повітря зовні. Таким чином, вікна здатні зменшити кількість конденсату в приміщенні та шуму ззовні.


3) Оновлення віконних рам: Встановлення енергозберігаючих віконних рам дешевше, ніж заміна всього вікна, і ефективніше для підвищення енергоефективності.
Вибирайте віконні рами з відповідною маркою віконної схеми енергоспоживання (WERS). Рейтинг 5 зірок є показником найбільш енергоефективних віконних рам. Ці віконні рами пропускають менше повітря з вашого дому.
4) Використовуйте віконні покриття: Хоча самі по собі вікна не роблять вікна ефективнішими, вони можуть блокувати певні протяги та допомагати вашому дому залишатися теплим і затишним. Крім того, інвестуйте в важкі штори або теплові штори для найкращого ефекту.
Інвестуйте в якісні штори. І нехай вони падають нижче підвіконня. Це допомагає їм затримувати якомога більше протягів. Інший спосіб — закривати штори на ніч і відкривати їх під час сонячного світла.
Закривання штор на ніч, коли температура падає, є хорошим способом утримати протяги. Відкриття їх під сонячним світлом створює ефект тепла, навіть якщо вікна протягують.
5) Встановити віконну плівку: Ще один спосіб оновити вікна – це використання енергоефективної віконної плівки. Він додає ще один шар до віконного скла та допомагає зменшити ефект провідності та конвекції, роблячи вікна загалом більш ефективними.
Крім того, ви можете використовувати сонцезахисну віконну плівку для блокування ІЧ та УФ променів. Це не тільки зменшує втрати енергії, але й захищає вас і ваші цінності в сонячні дні.
Читайте також: PowerWindows від Physee оснащено вбудованими сонячними панелями


Швидкі прийоми для енергоефективності Windows
Ви також можете спробувати ці прості прийоми, щоб зробити ваші вікна енергоефективними:
- Заміна розбитого скла: Заміна розбитого скла так само важлива, як ремонт тріщин і зазорів. Кілька доларів і наполеглива робота заощадить вам вартість нових вікон та електроенергії.
- Повісити штори: Використання портьєр середнього кольору з білою пластиковою підкладкою зменшує нагрівання на 33%, коли вони натягуються на вікна, на які потрапляє пряме сонячне світло. Взимку штори виконують роль ізолятора, зменшуючи втрати тепла на 10%.
- Використовуйте антиповітряну зачистку: Це може допомогти вам заощадити до 10% на рахунках за електроенергію. Ви можете використовувати металеві та вінілові антиповітряні засоби для кращих результатів.
- Створення зовнішньої тіні: Додавання зовнішнього затінення допомагає підтримувати прохолоду у вашому домі, одночасно зменшуючи приріст тепла на 65-77%. Шукайте навіси непрозорі, але світлого кольору, щоб відбивати якомога більше тепла.
Слідкуйте за Homecrux у Новинах Google!