Одним з поширених проектів своїми руками є будівництво бетонної основи для садового сараю або дерев’яної будівлі. Цей процес можна виконати кількома різними способами.

У цій навчальній статті ми крок за кроком розповімо вам про традиційний метод будівництва, який запобігає проникненню вологи через плиту за допомогою вологозахисної мембрани. Після завершення фундамент товщиною шість дюймів стоїть над поверхнею землі, готовий прийняти вашу структуру.

Для невеликих будівель плиту можна помістити в землю. Це позбавляє від необхідності обкладати краю цеглою. Будь-яка цегляна кладка зазвичай виконується в косметичних цілях, щоб надати готовій будівлі чистий, акуратний вигляд.

Щоб дати вам уявлення про те, чого очікувати від проекту; вона починається з викопування ями, яка трохи ширша з кожного боку, ніж підлога будівлі. Припускаючи, що земля під плитою тверда, її слід копати приблизно на 4 дюйми в глибину. Після розміщення вологозахисної мембрани зверху заливається бетон.



Незалежно від того, який спосіб будівництва ви виберете, земля повинна бути повністю рівною перед заливкою бетону.

Випробування грунту на його міцність

Щоб визначити, чи потрібно вам встановлювати тверду підкладку, перевірте, наскільки міцна земля в зоні, де буде розміщена будівля. Для цього використовуйте 2-дюймовий квадратний стовп. Не загострюйте кінець, замість цього спробуйте загнати його в ґрунт, щоб побачити, як далеко він може зайти. Коли ви пройдете приблизно 6 дюймів, це стане надзвичайно важко.

Якщо вбити стовп у землю складно, швидше за все, він досить міцний, щоб витримати дерев’яну садову будівлю.

З іншого боку, якщо стовп легко вбити в землю, підготуйте місце, видаливши верхні 4 дюйми бруду в області, яка приблизно на два фути ширша з кожного боку, ніж підлога вашого дерев’яного сараю. . Заповніть всю область скальпами. Термін «скальпінги» використовується для опису щебеню. Хоча цей матеріал коштує трохи дорожче битої цегли, працювати з ним набагато легше.

Скальпінги необхідно ущільнити перед заливкою бетону. Якщо вони недостатньо щільні, вони можуть з часом зміститися, що призведе до тріщини бетонної плити, оскільки вона не має достатньої опори.

Будівництво дерев’яної форми для бетону

На цьому етапі ви повинні підготувати рівну площу, яка буде трохи ширшою з кожного боку, ніж підлога дерев’яної садової будівлі. Купуючи деревину для цього проекту, вибирайте оброблену деревину розміром 150 мм x 25 мм. Щоб побудувати форму для бетону, деревину слід розрізати на фут ширше й довше основи.

Розмістіть деревину за формою основи. Потім за допомогою важкого молотка вбийте кілька 2-дюймових квадратних стовпів уздовж зовнішнього краю форми. Це не тільки допомагає деревині стояти, але й утримує її від нахилу назовні під вагою бетону.

Використовуйте рівень, коли кладете стовпи в землю, щоб переконатися, що опалубка залишається рівною. Коли все вирівняно, за допомогою цвяхів прикріпіть дошки до стовпів. Вам не потрібно перестаратися з гігантськими гвинтами чи цвяхами, оскільки бетон допомагає утримувати дошки нерухомо. Відпиляйте будь-які частини стовпів, які вищі за верхню частину дощок. Це полегшує вирівнювання та трамбування бетону.

Читайте також: Причини побудувати дачу у своєму саду

Переконайтеся, що кути опалубки вимірюють 90 градусів за допомогою вимірювальної стрічки. Виміряйте відстань по діагоналі від кута до кута в обох напрямках. Ці вимірювання повинні бути абсолютно однаковими. Якщо є будь-які відмінності в вимірюваннях, продовжуйте регулювати форму, поки вона не стане ідеально квадратною.

Тепер, коли каркас встановлений і вирівняний, можна насипати шар піску на основу. Це допомагає захистити вологозахисну мембрану, виготовлену з поліетилену, від розривів або проколів. Коли пісок буде на місці, покладіть поліетилен всередину дерев’яної рами, переконавшись, що всі кути щільно затягнуті.

Залийте бетон для будівництва фундаменту

Наступним кроком у процесі є замішування бетону та розміщення його у формі. Як правило, ця частина проекту пройде легше, якщо у вас є помічник. Після того, як бетон буде укладено в раму, покладіть шматок деревини на верхню частину рами. Нехай одна людина встане з обох боків. Почніть ворушити деревиною поверхнею бетону, розгладжуючи її, доки вона не буде рівною з верхньою частиною форми.

Розташуйте деревину на найвужчому краю. Переміщайте його вперед і назад по верхній частині рами, одночасно тягнучи по поверхні бетону від одного кінця рами до іншого. Це допомагає рівномірно розподілити бетон по всьому каркасу.

Наступним кроком буде торкнутися рами дошкою, піднявши її приблизно на 4 дюйми та постукавши вниз. Працюйте в унісон з іншою особою, щоб дошка вдарилася об раму одночасно з обох сторін.

Вібрації від удару дошки об раму допомагають бетону вирівнятися природним чином. Цей процес відомий як трамбування.

Останнім етапом процесу є проходження зовнішньої сторони рами, використовуючи молоток, щоб обережно постукати по зовнішньому краю опалубки. Це допомагає бульбашкам повітря в бетоні піднятися на поверхню.

Додайте цегляну кладку, і все добре

Цегляна стіна має двояке призначення. По-перше, він утримує вологозахисну мембрану в правильному положенні, щоб волога з землі не могла потрапити між нижньою частиною плити та мембраною. Це також робить плиту більш привабливою.

Поки бетон для плити схоплюється, почніть рити траншею по зовнішньому периметру, паралельно краю каркаса і безпосередньо біля нього. Додайте бетон в траншею, коли вона буде закінчена, щоб створити основу для невеликої цегляної стіни, яку ви будете будувати навколо основи.

Оскільки основа, швидше за все, постійна, важливо, щоб вона виглядала гарно, а також забезпечувала належне функціонування. Після того, як бетон схопиться приблизно добу, вийміть деревину з основи.

Переконавшись, що поліетилен знаходиться в правильному положенні, додайте два ряди цегли навколо всієї основи. Для верхнього шару цегли будь-які поглиблення в цеглі слід розміщувати лицьовою стороною вниз, щоб верх був плоским і гладким. Коли цеглини будуть на місці, відріжте будь-який зайвий поліетилен на невеликій відстані від верхньої частини цеглин. Потім заповніть розчином стик між плитою і цеглою. Після наведення цегляної кладки основа вашого сараю повинна виглядати фантастично.

Читайте також: Речі, які вам потрібно знати, перш ніж будувати садовий настил

Висновок

Будуючи дерев’яну садову будівлю, вона повинна стояти безпосередньо на бетоні, а не на цеглі. Незважаючи на те, що цеглини створені як декоративні, якщо ви зробили їх правильно, сарай також може стояти на них. Зрештою, вибір за вами. Це залежить від того, як ви хочете, щоб навіс і основа виглядали, і як ви збираєтеся їх використовувати.

Слідкуйте за Homecrux у Новинах Google!