Свіжий і здоровий газон влітку не виникає сам по собі, вам потрібно правильно доглядати за газоном навесні, щоб він процвітав у теплу погоду.
Взимку рівень рН ґрунту може сильно змінюватися, що робить ґрунт щільнішим і більш сприятливим для бур’янів і хвороб. Сніг і сувора погода також можуть залишити газон голими плямами, інвазивними рослинами та сухою травою. Якщо у вас це так, не варто панікувати. Приступайте до чищення, стрижки та належного удобрення газону після зими.
Якщо ви випадково знехтували весняним доглядом за газоном, незважаючи на наслідки суворих зимових днів, які з’явилися на вашому газоні, ви могли б заплатити за це до кінця року. Щоб уникнути помилки та найкраще підготувати газон, ось найкращі поради щодо догляду за газоном навесні:
1. Створіть графік весняного догляду, щоб переконатися, що всі поля позначено
2. Очистіть газон від гілок, листя та будь-якого іншого сміття, яке могло накопичитися за зиму
3. Вирішіть проблему сухого, щільного ґрунту або нерівної землі
4. Підготуйте свою газонокосарку заздалегідь, щоб забезпечити заміну газу та гострі леза
5. Для різних видів трави необхідний різний графік скошування. Переконайтеся, що ви знаєте свій тип трави та ідеальний час для її косіння
6. Поливайте часто. Газон слід поливати приблизно на дюйм щотижня, щоб забезпечити належну вологість ґрунту
7. Посадка насіння: визначте найкращий сорт для вашого регіону
8. Удобрюйте належним чином, надмірне внесення добрив може призвести до хвороб і проблем із бур’янами
9. Першочергово обробляйте бур’яни та мох, оскільки довше вони ростуть на газоні, важче їх видалити
10. Закріпіть оголені ділянки газонами, які включають кокосове волокно, насіння трави та корми з повільним вивільненням
Складіть графік весняного догляду за газоном
Весна — це час, коли трава знову починає рости; це також час переконатися, що всі поживні речовини забезпечені ґрунтом через належне скошування та внесення добрив. Але перш ніж приступити до цього, вам потрібно скласти правильний графік весняного догляду, щоб забезпечити регулярний догляд за газоном, не нехтуючи жодним куточком подвір’я.
Щоб завершити весняний догляд за газоном, потрібно трохи часу та зусиль, але воно того варте. Ви допоможете своєму газону залишатися здоровим протягом наступних місяців. Це також забезпечить прекрасний час з вашою родиною довгими літніми вечорами у вашому красивому дворі.
Почніть із прибирання
Ви скажете, щойно прибрав газон перед зимою. Так, ви зробили, але прибирання старого сміття з газону — це безперервна робота, і вам доведеться робити це кожного разу перед новим сезоном. Сезонний догляд за газоном є неповним, якщо ви не очистите газон перед стрижкою або внесенням добрив і гербіцидів.
Першочерговий крок у підготовці вашого газону до весни – це видалення гілок, листя та будь-якого іншого сміття, яке могло накопичитися на газоні за зиму. Ранньою весною також необхідно прибирати товстий шар вологого листя, оскільки мокре листя може задушити газон.
Крім того, обріжте дерева, сформуйте живопліт і підготуйте газон до удобрення та поливу до нового сезону.
Виправте проблемні зони
Після того, як ви очистили газон від сміття, ви можете помітити деякі проблеми в землі. Ви могли помітити, що ґрунт висох і став ущільненим, або земля стала нерівною. Ці проблемні ділянки необхідно вирішити швидко, інакше вони почнуть навантажувати ваш газон, роблячи його вразливим до бур’янів і хвороб.
Злегка згрібіть газон, якщо земля висохла. Ви можете сказати, що я просто почистив засохле листя, але згрібання допомагає досягти більшого, ніж просто видалення листя, воно також допомагає контролювати солому.
Також необхідно подбати про нерівності землі. Це пов’язано з тим, що низькі місця можуть спричинити поганий дренаж, тоді як високі точки будуть скальповані газонокосаркою. У будь-якому випадку земля не буде рівною для вирощування трави. Ви можете почати з очищення лопатою, потім вирізати підняті ділянки та заповнити западини.
Якщо ґрунт став щільним і дозволяє бур’янам захопити його, його потрібно провітрити, видаливши невеликі пробки ґрунту з землі. Навіть якщо ґрунт підготовлений належним чином, ви все одно можете зіткнутися з проблемою соломи, клубком надземних коренів, які поширюють такі трави, як зойзія та бермуди. Щоб розбити солому, можна використовувати спеціально призначені для цього граблі або механізований лущильник.
Читайте також: Поради щодо підготовки газону до зими
Підготуйте свою косарку
Перш ніж приступити до косіння, важливо винести газонокосарку на сонце, щоб перевірити, чи вона справна та чи готова до косіння. Переконайтеся, що газ не вологий, леза гострі, а косарка робить чистий зріз. Тупі леза рвуть траву, залишаючи за собою зубчасті краї, які не виглядають гарно та сприяють залученню патогенів.
Найкраще підготувати газонокосарку заздалегідь, щоб не бігти до магазинів, коли ви збираєтеся косити газон. Під час косіння залиште близько двох дюймів трави на місці, щоб зберегти рівень води в ґрунті.
Різні типи трави – різний графік скошування
В основному існує дві основні групи трав – трави теплого сезону та трави прохолодного сезону. Усі трави в цих двох групах мають різні властивості, але вони найкраще підходять відповідно до теплого або прохолодного клімату.
Зазвичай трави теплої пори року використовуються на газонах у південних штатах США, таких як Флорида, Арізона та Техас, тоді як трави прохолодної пори року віддають перевагу північним штатам, включаючи Коннектикут і Меріленд. Хоча це не точна наука, є ймовірність перекриття, і іноді трави використовуються в поєднанні одна з одною.
Ідеально косити в березні, якщо у вас прохолодна пора року, і в другій половині лютого, якщо у вас тепла пора року.
Посадіть насіння
Після очищення та ремонту газону наступним кроком буде пересіяти оголені або коричневі ділянки трави, оскільки це покращить зовнішній вигляд вашого газону.
Перед посівом спробуйте з’ясувати умови ґрунту, які заважають траві рости. Ви навіть можете зателефонувати до місцевого кооперативного офісу, щоб перевірити ґрунт і дізнатися, що з ним не так і яких необхідних поживних речовин не вистачає на вашому газоні. Після корекції складу грунту необхідно провітрити землю, щоб уникнути проблем з ущільненням грунту.
Після цього ви готові до розкидання насіння по газону. Перш ніж вибрати насіння, вам також потрібно визначити, який сорт буде найкращим у вашому регіоні. Потім потрібно оцінити площу ділянки, де ви плануєте посадити рослину. Це важливо, тому що покриття насіння рекомендовано в фунтах на квадратний фут.
Не ігноруйте траву після посадки. Необхідно регулярно поливати, щоб зберегти вологість ґрунту, і удобрювати продуктами з низьким вмістом азоту. Крім того, косіть траву, коли вона досягне трьох-чотирьох дюймів у висоту, але намагайтеся не обрізати її менше, ніж на півдюйма, оскільки це може викликати навантаження на траву.
Поливайте правильно
Потреба газону у воді значною мірою залежить від типу трави та текстури ґрунту. Але в основному вважається, що навесні землі потрібно близько дюйма води на тиждень, щоб забезпечити належну вологість ґрунту.
Газон отримує більшу частину потреби у воді за рахунок дощу, але це можна доповнити автоматизованими системами поливу та розбризкувачами води. Поливати газон за допомогою ручного розбризкувача економічно, але втомливо. Якщо у вас є засоби, ви можете застосувати автоматизовану систему поливу, яка є ефективною системою поливу. Він поставляється з повністю настроюваним таймером для планування поливу відповідно до ваших вимог.
Найкращий час для поливу газону – ранні години до сходу сонця. Якщо це неможливо, полити газон слід якомога раніше, принаймні до настання денної спеки. Полив після заходу сонця має бути останнім вибором, оскільки це призводить до умов, які викликають захворювання.
Достатньо удобрювати
Після того, як трава добре приживеться, потрібно стимулювати її ріст, видаляючи бур’яни та удобрюючи ґрунт необхідними гербіцидами. Використання добрив і гербіцидів у ґрунті залежить від певних факторів, таких як ваш регіон і кількість бур’янів на вашому газоні.
Добриво, як правило, використовується, щоб допомогти вашому газону вирости пишним і густим, але якщо використовувати його неправильно, воно також може пошкодити траву. Добриво з уповільненим вивільненням азоту вважається найкращим, і не більше 1 фунта азоту слід розкидати на 1000 квадратних футів (надмірне внесення добрив може призвести до хвороб і проблем з бур’янами). Його необхідно вносити на початку сезону, коли газон починає швидко рости травою. Ви можете ознайомитися з інструкціями на упаковці добрив, щоб дізнатися, коли і скільки використовувати, а також скільки поливати після внесення.
Якщо ви хочете зберегти свій газон органічним, ви також можете удобрювати його за допомогою компосту та косарок для мульчування.
Лікуйте бур’ян і мох
Насіння бур’янів можуть потрапити на газон різними шляхами, тому повністю захистити газон від них дуже важко. Якщо ви виявили наявність бур’янів на газоні, вам потрібно якнайшвидше позбутися від них органічним або хімічним шляхом. Чим довше бур’яни будуть рости, тим важче буде їх видалити.
Якщо ви виявите присутність бур’янів, але немає моху, ви можете обробити газон рідким засобом проти бур’янів. До складу таких засобів входять спеціальні компоненти, які при застосуванні відповідно до інструкції не завдадуть шкоди газонній траві, але знищать більшість широколистих бур’янів.
Якщо ви помічаєте лише мох, але не бачите бур’янів, є певні засоби для знищення газонного моху, які можна використовувати для озеленення газону, вони знищують лише мох. Важливо позбутися моху, оскільки він стає чорним, коли вмирає своєю природною смертю. Ви точно не хочете, щоб на вашому газоні були чорні плями.
Читайте також: Корисні поради щодо цілорічного догляду за газоном
Виправте оголені патчі
Після зимового сезону навіть на найздоровіших газонах зазвичай залишаються оголені ділянки, які виглядають непривабливо. Ці оголені ділянки можуть стати ідеальним місцем для бур’янів і моху. Вам потрібно лікувати це, оскільки весна — це час, коли газон повертається до своєї пишності, і ви не хочете бачити голі ділянки на своєму зеленому газоні.
Використання латок для газону для ремонту – гарна ідея. Латки для газону включають комбінацію кокосового волокна, насіння трави та корму з повільним вивільненням, що допомагає миттєво покрити більшість голих ділянок.
У більшості випадків голі місця створюють ваші домашні тварини або снігоприбиральна техніка. Їх можна відремонтувати за допомогою спеціальної суміші солестійких насіння трави та нейтралізатора, що робить газон знову придатним для вирощування трави. Якщо ви вважаєте, що існує третя причина голих ділянок, вам слід перевірити ґрунт, щоб дізнатися цю причину.
Завдяки цим порадам ви напевно зможете мати дивовижний газон біля свого будинку. Але не забувайте, що весняний догляд за газоном – це тільки початок. За вашим газоном потрібно доглядати протягом року, якщо ви хочете, щоб він залишався здоровим і зеленим.
Слідкуйте за Homecrux у Новинах Google!