Як випливає з назви, відновлення збитків від пожежі – це кропіткий процес відновлення вашого будинку після великої пожежі. Емоційна травма та клопоти, пов’язані з поверненням речей до нормального стану, можуть негативно позначитися на жертвах, і тому важливо дуже розумно підійти до відновлення власності.
Щороку власники будинків витрачають від 3000 до 30 000 доларів США на реставраційні роботи, які викликані пожежами. Тому важливо, щоб будь-які подібні завдання виконувалися професійно, щоб уникнути будь-яких ускладнень, які можуть створити проблему в майбутньому.
Коли вогонь розкриває свій гнів, події практично неможливо зупинити. Будучи однією з найбільш руйнівних стихій природи, вогонь може за кілька годин перетворити житловий будинок на купу пилу. У наш час існують профілактичні методи боротьби з пожежами в будинках, але як бути з уже заподіяними збитками?
Перш ніж ми детально заглибимося в деталі відновлення вашого майна після пожежі, ось кілька важливих фактів, з якими вам потрібно ознайомитися, перш ніж приступати до відновлення пошкоджень від пожежі.
Види вогню
Визначення типу пожежі, яка спричинила нещасний випадок, дуже важливо перед тим, як починати будь-який режим відновлення пошкоджень від пожежі. Причина пожежі визначає кроки, які необхідно вжити, щоб процес відновлення був максимально результативним. Тож давайте розглянемо, які пожежі можуть статися.
Білковий вогонь – Викликається горінням їжі, яка створює невблаганний запах, а також проникає в будівельні конструкції та предмети меблів.
Комплексна пожежа – Вогонь, що охоплює натуральні, синтетичні та інші предмети; викликаючи дуже густий токсичний дим разом із залишками на поверхнях. Сажа та дим у такому виді пожежі становлять небезпеку для будь-яких відкритих поверхонь, тому з ними слід поводитись дуже обережно.
Природний вогонь – Така пожежа трапляється, коли в лісі горить пожежа, яка охопила й ваше житло. Навіть якщо вогонь лише частково торкнувся вашого будинку, дим від горіння лісу завдає шкоди відкритим поверхням металу, пластику та інших матеріалів.
Електрична пожежа — Пожежа внаслідок короткого замикання або несправності електрообладнання в будинку. Цей вид пожежі також утворює багато токсичного диму від горіння кабелів, електричних компонентів і пластику.
Процес пошкодження вогнем
Процес відновлення збитків від пожежі слід починати якомога раніше, оскільки зволікання може призвести до подальших пошкоджень майна. Давайте подивимося на часову шкалу збитків від пожежі, яка дасть вам уявлення про те, з якими втратами ви зіткнетеся, якщо виникнуть затримки.
Види пошкоджень вогнем:
Час має велике значення як у разі пожежі, так і після неї. Чим більше затримка у відновленні пошкоджень від пожежі, тим вищі шанси на більшу шкоду. Як наслідок, це призводить до підвищених витрат на відновлення. Отже, важливо знати, які пошкодження виникають після пожежі. З кожною хвилиною ця шкода зростає.
Речі, які завдають максимальної шкоди
дим –
Токсичний рівень диму під час пожежі може пошкодити стіни, фарбу чи будь-яку іншу реактивну поверхню, з якою він контактує. Також важливо позбутися від пошкоджень одягу від диму, і вони просто не зникають регулярним пранням. Ви повинні розглянути можливість хімчистки в місцевій хімчистці, яка має досвід роботи з пранням після пожежі.
вода –
За іронією долі, щоб зупинити шалену пожежу, використовується вода. І це створює багато проблем згодом, оскільки пошкодження водою сприяє більшості проблем із заміною та відновленням. Підлогу слід очистити від води, а також перевірити, чи не просочується вода на дерев’яну або вінілову підлогу.
Сажа –
Складаючись переважно з вуглецю та інших токсичних хімікатів, сажа (і залишки частинок диму) є кислотною, що може пошкодити будь-яку поверхню, з якою вона контактує. Очевидно, що чим більше часу щось буде піддаватися впливу кіптяви, тим менше будуть шанси відновити його без пошкоджень.
цвіль –
Завдяки зусиллям, докладеним для гасіння пожежі, рівень вологи всередині та зовні буде більшим. Це розсадник плісняви, особливо в темних кутах будинку. Якщо в процесі реставрації залишаються сліди цвілі, вони можуть забруднити меблі, одяг, стіни або вентиляційні отвори. Крім того, цвіль є алергеном, який може негативно позначитися на здоров’ї мешканців.
Корозія та іржа –
Знову ж таки, наявність вологи сприятиме окисленню та корозії металевих поверхонь. Іржавіння може назавжди пошкодити металеві меблі чи аксесуари, що збільшить вартість відновлення.
Запах –
Можливо, ви насправді про це не подумали, але запах справді взаємодіє з поверхнями й ускладнює видалення плям пізніше. Наприклад, пліснява, що утворюється пліснявою, впливає на якість повітря, доки вона повністю не буде видалена з ураженої поверхні.
Як обмежити збитки від пожежі
Якщо ви не маєте негайного доступу до професійної допомоги, слід негайно зайнятися контролем пошкодження. Для цього дотримуйтесь цих важливих вказівок.
- Провітріть свій будинок, відкривши всі вікна та двері
- У жарких кліматичних зонах увімкніть вентилятори, щоб полегшити вентиляцію, якщо це можливо
- Очистіть усі стіни, підлогу, стелю, світильники та інші речі
- Мийте під тиском стіни, дерев’яні меблі, цеглу розчином, змішаним з миючим засобом
- Пилососьте всі килими, килими та інші тканини, які притягують пил
- Використовуйте дезодорант, дезінфікуючий засіб або аерозольний спрей, щоб усунути запах, який неможливо знищити простою вентиляцією.
Що потрібно робити після пожежі
Після того, як вогонь завдав шкоди, має сенс не погіршувати ситуацію ще більше, тим самим ускладнюючи процес відновлення пошкоджень від пожежі.
Першочергові заходи після пожежі в будинку:
Що робити після пожежі в будинку:
- Обмежте рух в пошкоджених місцях, щоб запобігти поширенню частинок сажі
- Покладіть чисті рушники або постільну білизну на оббивку, аксесуари та килими
- Покрийте хромовані поверхні маслом або вазеліном
- Ретельно очистіть кімнатні рослини, щоб видалити сліди сажі
- Одягайте рукавички або тримайте руки чистими, коли переносите аксесуари, килими тощо.
Не можна робити після пожежі в будинку:
- Мити стіни, пофарбовані поверхні або інші матеріали без відповідних знань
- Уникайте очищення електроприладів поблизу вогню або тих, які контактували з водою
- Уникайте споживання будь-якої упакованої їжі чи напоїв, які були поблизу місця пожежі
- Не вмикайте електроприлади та аксесуари, оскільки це може призвести до короткого замикання
- Почистіть весь одяг і постільну білизну, відправивши їх в хімчистку, яка спеціалізується на таких роботах
Процес відновлення пошкоджень від пожежі
Завжди бажано проводити професійний процес реставрації після великої пожежі, щоб запобігти будь-яким довгостроковим проблемам безпеки та тривалим пошкодженням, які не помітні відразу. Слід дотримуватися наведеного нижче процесу відновлення пошкоджень від пожежі, щоб переконатися, що все виконано згідно з планом.
Після виконання цих основних етапів реставрації всі предмети повертаються до стану до пожежі (бажано). Це також передбачає заміну гіпсокартону, фарби, килимів та підлоги, якщо це необхідно.
Орієнтовна вартість відновлення
Збитки від пожежі не обмежуються лише речами, які згоріли, скоріше це комбінація інших факторів, таких як пошкодження водою, димом і, що найважливіше, ступінь пошкодження сажі. Таким чином, витрати на ліквідацію пожежі визначатимуться виключно цими факторами. Ось розбивка витрат на відновлення пожежі, яка допоможе вам визначити остаточну оцінку вартості будь-яких завдань відновлення.
Слідкуйте за Homecrux у Новинах Google!